Вход Експерт | Форум Вземи безплатен софтуер за Етажна Собственост

Дигитална услуга в помощ на Домоуправителите | Полезни съвети | Нормативни документи | Споделяне на опит

дискусия за споделяне на мнения и търсене на съвети
#34
Здравейте.
Упавител съм на етажна собственост наела проф.домоуправител. В общия подземен паркинг забелязахме инсталирано зарядно за коли. Поисках сметките за тока от партидата на паркинга от проф.домоуправител, но той незнаел защо те не излизали в отчетите на касата. Въпроса ми е има ли право съсед да инсталира подобно нещо в паркинга без съгласието на съсобствениците? И как да задължа проф.домоуправител да ми предостави всички документи за етажната собственост, които са в него?
Благодаря!


#35
Здравейте,

Ако Вие сте Управител и сте възложили част от дейностите по управление на юридическо лице и ако то не Ви съдейства - то е ясно. Изглежда, че юридическото лице не ви върши работа и трябва да се смени.

Сметките за ток много лесно се виждат по абонатен номер и може да разгледате как са се променяли във времето (обикновено това става от портала на електроразпределителното дружество).

За конкретния съсед - тъй като очевидно консумира енергия, която се заплаща от всички - то общото събрание трябва да намери някакво решение на въпроса.

Относно задължаването на юридическото лице - трябва да потърсите отговор в подписания договор. ЗУЕС регламентира приемо-предаване при смяна на Управител ЕС, но те изглежда да не са такива.

Поздрави

С измененията в ЗУЕС, считано от 29.9.2023 спор[…]

Здравейте, на общо събрание една от точките беше […]

Всеки, който се е опитвал да открие сметка на имет[…]

Да започнем с това какво знаем за Правилника (ПрВР[…]

Безплатен софтуер за Етажна Собственост

Вземи софтуер за ЕС