Вход Експерт | Форум Вземи безплатен софтуер за Етажна Собственост

Дигитална услуга в помощ на Домоуправителите | Полезни съвети | Нормативни документи | Споделяне на опит

дискусия за споделяне на мнения и търсене на съвети
#41
Здравейте, бих искал да попитам задължително ли е председателят на събранието и протоколистът да са две различни лица ? В чл.16 ал.4 е записано: "Протоколчикът се избира с обикновено мнозинство по предложение на председателстващия". Възможно ли е председателят да предложи себе си и ако се приеме от мнозинството той да е и протоколчик ?


Аватар
By MapTo
#42
Здравейте,

Да, могат да са едно и също лице. При фирмите, управляващи ЕС е така.
Споменатият текст в ЗУЕС означава, че за да имате изряден протокол - в него трябва да имате изречение, което указва кой е избран за протоколчик.
Напр. "За протоколчик Управителят предложи А.А. и той беше избран с пълно мнозинство от присъстващите"

Здравейте, интересува ме дали някой е приложил на […]

Неверояртно подробен И Полезен коментар...Само мог[…]

Здравейте, искам да попитам дали е ясно кой трябва[…]

Здравейте, по повод промените в ЗУЕС от Септ 2023 […]

Безплатен софтуер за Етажна Собственост

Вземи софтуер за ЕС